Deklaracja dostępności

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Siembida, katarzyna.siembida@lublin.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 81 466 30 10. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://bip.brpo.gov.pl/pl

Dostępność architektoniczna

Centrum Wolontariatu Sportowego znajduje się w budynku przy ul. Filaretów 44 i jest zlokalizowane na I piętrze.

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Wejście do budynku znajduje się od ulicy Filaretów. Przed wejściem znajdują się schody i dwie pochylnie, drzwi otwierane są na zewnątrz. Dostęp z zewnątrz dla osób z niepełnosprawnościami możliwy jest po pochylniach.

Opis dostępności korytarzy, schodów, wind i toalet w budynku

Budynek nie jest wyposażony w windy. Wyższe kondygnacje są niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Schody w budynku nie są wyposażone w pochylnie dla osób z niepełnosprawnościami. Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze. Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

Opis dostosowań w budynku (np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych)

W budynku nie ma pętli indukcyjnej oraz oznaczeń w alfabecie Braille’a. Wejście do sali Biura Obsługi Mieszkańców na parterze z korytarza wyposażone jest w automatyczne drzwi rozsuwne. W BOM dostępny jest powiększalnik oraz urządzenie lektorskie z kamerą.
Informacje o miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami
Przy budynku przy ul. Filaretów 44 jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami na parkingu należącym do MOSiR „Bystrzyca”.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO

Z pomocy tłumacza języka migowego można skorzystać na trzy sposoby:

  1. poprzez połączenie online ze strony Urzędu Miasta Lublin z tłumaczem języka migowego (usługa jest dostępna w godzinach pracy Urzędu Miasta Lublin) lub w trakcie wizyty w Urzędzie Miasta Lublin w Punkcie Informacyjnym Biura Obsługi Mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 (połaczenie z tłumaczem języka migowego następuje z urzadzenia przenośnego – tabletu).
  2. osobiście (tłumacz w Ośrodku Informacji Osób Niepełnosprawnych), umówić można się pod adresem tlumaczpjm@lublin.eu lub osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańców ul. Wieniawska 14 w Punkcie Informacyjnym w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
  3. on line,- za pośrednictwem Skype: gdudek.um.lublin

 

INFORMACJA O PRAWIE WSTĘPU Z PSEM ASYSTUJĄCYM I EWENTUALNYCH UZASADNIONYCH OGRANICZENIACH

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba z niepełnosprawnością wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościąj z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

Ta strona używa plików cookies. Polityka Prywatności | Jak wyłączyć cookies?

Skip to content